Chtěli byste svůj vůz upravit tak, aby působil sportovnějším dojmem a měl lepší vlastnosti na vozovce? Ne každý je spokojený s tím, že řídí vůz přesně takový, jaký vyjel z fabriky. Jednou z nejoblíbenějších sportovních úprav je sportovní podvozek vozu. Co si vlastně pod sportovním podvozkem představit? Jde především o sportovní tlumiče a pružiny.

Sportovní pružiny a tlumiče

S pomocí sportovního tlumiče můžete snadno pravit tuhost vozidla, s pomocí sportovní pružiny zase snadno upravíte výšku vozidla. Sportovní pružiny jsou zkrácené, díky čemuž je podvozek vozu zkrácen. Uživatelé by si měli dát pozor na kombinování nevyhovujících pružin podle váhových limitů a to tehdy, i když jsou určeny na stejný model vozu. V tuzemsku patří mezi nejpopulárnější vozy Škoda Octavia. Pokud jsou vaším cílem sportovní pružiny octavia 1, ideálním místem pro nákup je specializovaný eshop na tatechnix.cz. V eshopu naleznete sportovní pružiny i tlumiče pro všechny značky vozů. Kromě tohoto sortimentu zde můžete nakupovat také výškově stavitelné podvozky, vzduchové podvozky, alu kola, sportovní stabilizátory, kulové čepy, ramena, prahovky a dorazy, podložky pro odklon a další díly podvozku. Kromě dílů podvozku se vám nabízí i díly motoru, folie na auto, výfukové soustavy a mnoho dalšího.

Jak sportovní podvozek ovlivní jízdu?

Hlavním důvodem pro pořízení sportovního podvozku je snížení těžiště vozu. Když je těžiště nižší, mění se i vlastnosti vozu, síly působící na vozidlo jsou lépe přenášeny přímo na vozovku. Vůz bude mnohem lépe ovladatelný a tento sportovnější projev zajisté okamžitě zaznamenáte. Vyplatí se nakupovat pouze takové pružiny a tlumiče, které mají certifikaci TÜV, protože ta je důkazem o jejich správné kooperaci.

Similar Posts