Je mylné se domnívat, že se na motorku může usednout prakticky v jakékoli výzbroji. Každý motorkář musí být řádně vybaven, protože právě moto oblečení může zmírnit následky možného pádu nebo budoucí nehody. Tepláky, šortky nebo dnes velice moderní polo trička nejsou dobrou volbou, ostatně nejen proto, že postrádají helmu, jež je nedílnou součástí kvalitního motorkářského vybavení a na niž se stejně jako na rukavice nesmí zapomínat.

Helma a statistiky

Podle posledních statistik helma chrání jejího nositele nejen před případným nárazem a jeho následky, ale také před zhoršením sluchu v důsledku větru. Ukázalo se, že při autonehodě helma zvyšuje šanci na přežití až o skoro čtyřicet procent. Proto na nasazování helmy nezapomínejte. Je to opravdu důležitý komponent, který v konečném důsledku může zachránit lidský život.

Z praktického hlediska se jedná o skvělou ochranu před nepříjemným hmyzem a také před deštěm. Ochrání vás i před větvičkami, které přijdou motorkáři do cesty, nebo před případným dalším nepořádkem.

Co musí helma splňovat?

Moto helma musí splňovat několik základních kritérií. Předně musí být homologována a nesmí být volná. Musí dokonale padnout na hlavu, musí na ní dokonale sedět. Je však třeba konstatovat, že její pásky nebo spony nesmí příliš tlačit do krku. To by opět vedlo k nekomfortní jízdě a k tomu, že se během řízení soustředíte na něco jiného než na dění na silniční komunikaci.

Náš tip: Pro případ úrazu by vám rozhodně neměla ani na motorce chybět základní lékárnička.

Nejen helma je povinnou výzbrojí

Samozřejmě investovat se musí nejen do kvalitní helmy, ale také do stejně kvalitního moto oblečení a bot, respektive rukavic. Zatímco u oblečení je důležité, aby součástí jednotlivých dílů byly chrániče páteře, u bot a rukavic volte alternativy zpevněné na kloubech. Ruce i nohy jsou totiž velmi křehkým mechanismem, který je plný jemných kostí, tak mu poskytněte tu nejlepší možnou oporu.

Similar Posts