Himalájská sůl se řadí do kategorie vzácných solí. Našemu zdraví i organismu poskytuje velké množství benefitů.

Složení himalájské soli

Sůl Himalajská obsahuje velké množství minerálů a stopových prvků. Patří mezi ně vápník, železo, draslík nebo třeba hořčík. Typicky růžové zbarvení jí poskytuje právě vysoké množství železa.

Blahodárné účinky himalájské soli

Má pozitivní vliv na pokožku. Je tedy ideálním prostředkem pro přípravu relaxační koupele. Pokožku hydratuje a je vhodnou volbou pro boj proti vyrážkám nebo ekzémům.

Mezi další benefity patří pomoc při zpomalování stárnutí, zlepšení kvality spánku, podpora správné funkce ledvin i celé močové soustavy, očista těla od škodliviny, regulace hladiny cukru v krvi, podpora zdraví cév a kostí, zlepšení fungování celého respiračního systému.

Kromě klasické soli si můžeme také pořídit solnou lampu. Nabízí se varianta na čajovou svíčku nebo elektrická. V nabídce ji má e-shop magieprirody.cz. Vybrat si můžeme solnou lampu různých velikostí a tvarů. Do interiéru vnáší příjemnou atmosféru. V interiéru funguje jako ionizátor vzduchu, pomáhá jej čistit a zbavovat alergenů a dalších škodlivin vyskytujících se v ovzduší.

E-shop MAGIE PŘÍRODY

Kromě himalájské soli nabízí tento e-shop i další zajímavé minerály. Patří mezi ně třeba šungit. Ten se používá pro čištění vody od zárodků plísní a kalu. Kromě toho ji obohatí o některé stopové prvky.

Dalším zajímavým kamenem je jantar. Pomáhá v boji proti bolesti zánětlivého charakteru. Jeho zbarvení je medově žluté nebo oranžové. Může se však objevit i ve variantě načervenalé nebo hnědavé. Mezi častá naleziště jantaru patří pobřeží Baltu nebo Severního moře, Rumunsko, Ukrajina, Sicílie nebo Barma. Pravý jantar může být velmi starý, vznikal již v dobách třetihor jako zkamenělina pryskyřice obrovských pravěkých borovic.

Similar Posts