Také jste se stali šťastnými majiteli motorky? Pak určitě neváháte si pořídit kvalitní motorkářské oblečení, které vás bude doprovázet na vašich výpravách. Výběr oděvu není dobré ponechat náhodě. V sedle jednostopého vozidla strávíte někdy i celé hodiny, takže oblečení by mělo být maximálně pohodlné. Podle čeho byste měli zvolit třeba boty na motorku?

Co udělat ještě před samotnou koupí moto obuvi

Při výběru bot na motorku byste měli znát odpovědi na pár otázek. Jak intenzivně budete obuv používat, v jakém terénu nejčastěji budete jezdit a jakou míru ochrany od moto bot vyžadujete. Z odpovědí pak budete moct stanovit své požadavky kvalitu bot. Oplatí se příliš nešetřit a vsadit raději na kvalitu. Opravdu dobré boty vás v průměru vyjdou přibližně na tři a půl tisíce korun, ovšem za tu cenu vám nabídnou extrémně odolnou podrážku s protiskluznými vlastnostmi i voděodolnou membránu. Samozřejmě že existují i dražší a levnější modely.

Výběr bot na motorku podle druhu stroje a stylu jízdy

Boty na motorku je možné rozdělit na několik základních typů podle druhu stroje. Důležitou úlohu sehrává i jízdní styl a prostředí, ve kterém se motorkář nejčastěji pohybuje. Na motorku typu chopper volte cruiser moto boty, které mají ochranu kotníků, ocelovou špičku a výztuže v podpatku. Pro agresivnější tempo jízdy se oplatí vsadit na sportovní obuv s ochranou prstů, kotníků, paty i holení. Motokrosové boty pevně fixují nohu a chrání ji před blátem a pády. Boty na skútr se nejvíce přibližují klasické městské obuvi. A na dlouhé jízdy si vybírejte cestovní boty na motorku, které ale obstojí i při pěší chůzi.

Boty na motorku a bezpečnost na silnici

V souvislosti s obuví na motorku se skloňuje slovo bezpečnost. Takové boty by měly nohy chránit nejen při pádu, ale i před nepřízní počasí. Důraz je při jejich výrobě kladený na kvalitu zpracování, volbu materiálu, a hlavně na výztuže v oblasti prstů a paty. Důležité jsou i reflexní prvky. Vybírat je možné mezi nízkými i vysokými modely, přičemž ty vysoké nohu více chrání, ale nejsou vhodné pro delší chůzi.

Similar Posts