Elektrické motory jsou nezbytnou součástí moderních strojů. Není se tedy čemu divit, že jsou na trhu dostupné v tak hojném množství.

Motor je pohonem lidstva. Tedy alespoň ten elektrický. Umíte si představit, že by bez něj lidstvo fungovalo? My tedy stěží. Přece jen se jedná o součástku, kterou naleznete v celé řadě moderních přístrojů. V následujících řádcích vám proto ukážeme, jak se vlastně takové elektrické motory rozdělují a jaké mají vlastnosti.

Dlouho na vrcholu

Pojďme si ale nejprve definovat ty nejlepší hráče na trhu. Elektrické motory Bühler dlouhodobě patří mezi absolutní špičku, ze které ji ještě žádný výrobce nesrazil. A není se čemu divit. Společnost Bühler totiž nabízí celou řadu zajímavých výrobků, bez kterých se neobejde spousta dnešních produktů. Pojďme se podívat na jejich základní dělení.

Mezi jeden ze zásadních typů motorů patří kumutátorové DC motory Bühler. Ty se mohou pochlubit svým kartáčovým provedením a magnetem, který celé toto „monstrum“ pohánní. Magnet ale potřebuje elektrickou energii, která je přiváděna v podobě stejnosměrného proudu. Díky tomu tak může nabídnout maximální výkon ve všech možných disciplínách.

Špičková kvalita

Kumutátorové DC motory Bühler jsou proslulé především svoji vysokou kvalitou. Jsou totiž vyrobeny ze špičkových materiálů, což dokazuje i samotná konstrukce. Ta je tvořena pevným kovovým pláštěm, hřídelí, ložiskovými štíty a kuličkovými ložisky. To vše v prémiovém provedení, které najde uplatnění v celé řadě velkých i menších produktů.

Na trhu ale naleznete i další typ motorů – EC motory Bühler. Ty jsou konstrukčně velice podobné výše zmiňovaným, až na jeden zásadní rozdíl. O přívod proudu se o nich totiž nestará magnet, ale přídavný kontrolér. Mezi hlavní části tohoto motoru pak opět patří kovový plášť, hřídel, ložiskový štít nebo kuličkové ložisko. Zkrátka všechno, co byste u těchto motorů čekali.

Similar Posts