Automobily jsou dnes velmi složité stroje, které jsou plné citlivé elektroniky. Ta musí fungovat zcela bezchybně, jedině tak je vůz bezpečný a může pracovat tak, jak má. Občas se ale něco může pokazit, může dojít k poškození této elektroniky a následně je zapotřebí odhalit závadu a opravit jí.

Problémy s imobilizérem

Co to vlastně imobilizér je? Jde o zařízení, které má za úkol znemožnit používání vozidla v momentě, kdy vyjmete klíč ze zapalování. Obvykle toto zařízení pracuje s elektronickým kódem uloženým v klíči nebo jiném zařízení. Imobilizér slouží k tomu, aby nemohl nikdo auto odcizit, obvykle to zajistí tak, že odpojí spínací skříňku, řídící jednotku nebo přeruší možnost vstřikování. Jestliže dojde k tomu, že imobilizér přestane správně pracovat, je nutné jeho vadnou část vyměnit. Výměna musí být zároveň přizpůsobena ostatním řídícím jednotkám systému imobilizéru. Zkažený imobilizér v autě může být způsoben mnoha faktory a zjistit ho můžete mnoha způsoby, od nefunkčního centrálního zamykání až po nefunkční tovární alarm, blikající kontrolku imobilizéru při nemožnosti nastartovat vůz aj. Výměna některých částí může být i velmi drahá. Pokud se problém s imobilizérem objeví, je vhodné se obrátit na specialisty z MTE.sk, kteří dokáží problémy s imobilizérem efektivně řešit a většinu poruch rychle opravit tak, abyste ušetřili nemalé finanční prostředky.

Problém s řídící jednotkou

Řídící jednotka je nejdůležitější částí vozu, jde v podstatě o počítač, který se stará, aby v autě vše fungovalo tak, jak má. Řídící jednotka neustále zpracovává velké množství dat, na základě kterých řídí všechny základní funkce motoru. Pokud dojde k poškození řídící jednotky, je to vždy problém, který se může velmi prodražit. naštěstí vám pomohou odborníci na MTE.sk, kteří zajistí, aby se provedla diagnostika řídící jednotky. Na základě diagnostiky se může zjistit konkrétní závada a může dojít k opravě řídící jednotky. Jestliže dojde třeba k nehodě, dokáží přehrát i jednu řídící jednotku do jiné. Pokud byla vaše řídící jednotka poškozena, neváhejte odborníky kontaktovat a oni vám doporučí, jak správně postupovat.

Similar Posts