Motorky jsou velice důmyslnými stroji především proto, že vynikají výbornou ovladatelností. Odezva různých druhů motorem na ovládání je víceméně okamžitá. Přesně proto je potřeba myslet na to, že personifikace řídítek a kokpitu je pro jezdce alfou a omegou.

Dnes se přitom podíváme na některé produkty, které jsou naprosto zásadní pro to, abyste se za svými řídítky cítili opravdu dobře. Pojďme se podívat na úpravy, které vás budou stát opravdu jen minimální náklady za cenu vysokých výsledků.

Řídítka jsou naprostým základem

Řídítka jako taková jsou naprostou povinností, co se týče hledání ideálních parametrů. Málokdy se stane, že na kupovaném stroji rovnou máte osazeny taková řídítka, která splňují přesně vaše požadavky a proporce. U řídítek byste se měli vždycky řídit nejen individuálními pocity, ale především svými proporcemi. Pro vyšší lidi je potřeba koupě širších řídítek, která vám nabídnou dost velké rozpažení a tím pádem i kontrolu nad strojem. Veškerá řídítka a příslušenství jsou navíc za velice příjemné ceny, takže se nemusíte bát výrazně nákladných rekonstrukcí motorky.

Gripy jako nejdůležitější kontaktní plocha

Ačkoliv máte celou řadu kontaktních ploch s motorkou, tak pro vás budou pochopitelně gripy tím, co vás bude extrémně zajímat. Gripy jako takové jsou dělené do mnoha kategorií podle stylu, který hodláte jezdit. Podle toho také vypadají jejich vlastnosti, které při jízdě pocítíte. Základem pro kvalitní rukojeti a gripy je správná šířka na velikost vaší dlaně, plus musíte myslet na to, abyste měli neustále dobrý pocit z pevného úchopu. Ztráta kontroly kvůli špatným gripům může skončit velice nepříjemnými úrazy.

Vyvážení přesně podle vašich představ

Ačkoliv by standardně člověk tipoval, že mají mít řídítka přesné vyvážení s těžištěm na střed, tak vás možná dost překvapí to, že to tak rozhodně není. Zcela naopak mohou jezdci zakoupit závažíčka do řídítek, která pomohou se správným vyvážením motorky. Pro jezdce, kteří si zamilovali triky jsou navíc vyvážená řídítka extrémně důležitá pro správné rotace a technické provedení.

Similar Posts