Už jste někdy vyložili věci z kufru vozu a zjistili, že po nich zůstal neskutečný nepořádek? Pokud ano, pak jistě víte, že se vyplatí pořídit si právě do zavazadlového prostoru kvalitní vanu. Ochráníte se tak před velmi nepříjemným znečištěním prostoru a zdlouhavým uklízením. Že vanu ještě nemáte a uvažujete o jejím zakoupení? Pak jste na správné adrese. My se v následujících řádcích podíváme přesně na to, podle jakých aspektů vybrat tu správnou.

Materiál, z něhož je vana vyrobena

V první řadě se soustřeďte na materiál, ze kterého se vany do kufru auta tradičně vyrábí. Jakýmsi základním je bezesporu plast. Vany z tohoto materiálu se vyznačují především vysokým lemem, dobrým držením tvaru a nižší hmotností. Gumové vany do kufru jsou zase maximálně odolné vůči jakémukoli poškození a také se vyznačují maximální ohebností. Jinak lze volit i modely vyrobené z kombinace obou zmiňovaných materiálů. Vyznačují se tím, že nepraskají, jsou lehké, odolné a lem má optimální rozměry.

Přímo na míru, nebo univerzální?

I tento aspekt je zapotřebí si velmi dobře promyslet. Vana do kufru na míru je poněkud dražší, nicméně do zavazadlového prostoru dokonale sedne a lícuje po všech stranách. U univerzálních van se setkáte s mnohem nižší cenou. V kufru už ale sedí jen solidně. Údržba obou van by měla být bezproblémová.

Jaké vlastnosti van sledovat?

Najít jich lze hned několik. Velmi důležitá je především vodotěsnost. Kapaliny se zkrátka skrze vanu nesmí dostat do zavazadlového prostoru. Výborné jsou i v tom, že je jejich údržba velmi rychlá a pohodlná. Postačí pouze voda smíchaná s jarem a hadr. Jinak se také zaměřte na to, zdali je vana odolná i vůči nejrůznějším chemickým látkám. Jinak není od věci sledovat i design vany. Ostatně, jestliže nakupujete třeba nějaké autokoberce na míru, také sledujete, aby do auta designově dokonale zapadly.

Zdroj obrázku:

Aleksandr Kondratov / Shutterstock.com

Similar Posts