Pravděpodobně každý motoristický fanoušek alespoň na okamžik přemýšlel o koupi automobilu s motorem V8. Vzdali jste to, protože taková auta jsou pravděpodobně drahá? Pokud ano, může vás zajímat níže uvedený seznam nejlevnějších vozů V8, které si dnes můžete koupit.

Levné ojeté vozy s motorem V8

Rozhodli jsme se projít inzeráty ojetých vozů, abychom zjistili, zda se za málo peněz můžete stát majitelem automobilu s ikonickým motorem V8. Pokud vám nezáleží na věku, třídě a původu takového vozidla, ukázalo se, že existuje mnoho takových modelů. A co víc, můžete si je koupit levně, i když musíte uznat, že ceny jsou stále překvapivě vysoké. Zejména na českém trhu, kde je nejdůležitější ekonomika.

Ze všech značek jsme vybrali pouze nejlevnější modely s motory V8. Nezohlednili jsme jejich technický stav a jedinou podmínkou bylo, že vůz byl funkční, plně legální a registrovaný v Česku. Historii vozu zjistíte pomocí kódu VIN na carvertical.com/cz.

Motory V8 měly svůj největší rozkvět v šedesátých letech v USA, kdy se na silnicích objevily obrovské silniční křižníky a začaly si získávat popularitu. Důvod pro vytvoření těchto jednotek byl velmi prozaický – touha po stále lepším výkonu. Protože technologie v tomto období byla mnohem méně rozvinutá než dnes, bylo nejsnadnější získat větší výkon a větší točivý moment zvýšením objemu motoru. Jelikož efektivní zvýšení výkonu při zvětšování kapacity bylo pouze v případě válce, který nebyl větší než 600-700 cm3, bylo pro získání výkonu z motoru o objemu 5 000 cm3 zapotřebí vybudovat jednotku s osmi válci.

Americké vozy

Teoreticky jsou americká auta spojována hlavně s V8, ale pokud počítáte ty, které se objevují na našem sekundárním trhu, má V6 výhodu. Věnujte tomu pozornost a neberte v úvahu kapacitu, protože v USA se normy pro velikost jednotlivých válců mírně liší od evropských nebo například asijských norem. Buick je v zásadě tak vzácná značka, že najdete pouze jednotlivé vozy, podobně je tomu třeba u Pontiaka.

Nejlevnější V8 na českém trhu

Také v České republice lze pořídit celou řadu osmiválcových vozů, které nebyly vytvořeny pro americký trh.

Ford Mustang GT

Je vůz, který jen tak něco nepřekoná. V základní výbavě pořídíte Mustang za 1 000 000 Kč, ale není tak silným vozem jako jiné. Má 418 koní a 524 Nm. Jedná se však o atmosférický pětilitrový osmiválec s manuální převodovkou a pohonem zadních kol.

Audi RS5

Toto kupé má pod kapotou ukrytý 4,2 l osmiválec, který pochází z doby, kdy bylo něco podobného i pod kapotou BMW3. Pořídit si můžete tento vůz s V8, který zvládne z 0 na 100 za 4,5 vteřiny za cenu kolem 2,5 milionu korun. Pokud si zakoupíte starší vůz, nezapomeňte si zkontrolovat jeho historii na myfreevin.com/cz.

Mercedes-Benz C 63 AMG sedan

Čtyřlitrový osmiválec s turbovzdmychadly je konkurent řady BMW3. Čtyřlitr nabídne 476 koní, 650 Nm a stovku za 4,2 vteřiny, a to za zhruba 2 038 850 Kč.

Audi S6

Audi S6 vám nabídne čtyřlitrový přeplňovaný motor. Oproti RS5 má o 120 nM více, má turbovzdmychadla. S6 nabízí 450 koní, 550 Nm a stovku za 4,4 s a pořídíte jej za necelé 2 000 000 Kč.

Toyota Land Cruiser V8

Jedná se o jediný diesel v naší nabídce. Má 272 koní a 650 Nm, není tedy tolik výkonný, nicméně se může tento 4,5litrový turbodiesel D4-D měřit s těmi nejlepšími vozy. Tento model je ideální do terénu a pořídíte ho za zhruba 1 800 000 Kč.

Mercedes-Benz E 500

Tento manažerský sedan nabídne kvalitní osmiválec. Objem má motor 4,7 l a přeplňování, 408 koní a 600 Nm, pořídíte jej zhruba za 1 750 000 Kč.

Infiniti QX7

Designově propracovaný vůz se liší od modelů v této nabídce právě svým vzhledem. Jedná se o SUV, které má motor o 390 koních a 500 Nm a pořídíte jej v ceně okolo 1,8 milionů korun.

Similar Posts