Každý řidič má povinnost mít uzavřené pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, kterému se zkrácené říká povinné ručení. Toto pojištění je velmi důležité, protože se s ním chrání zdraví a majetek třetích osob, kterým způsobíte škodu svým vozidlem. Mnoho lidí si ho plete s havarijním pojištěním, které zase chrání vás, povinné pojištění samo o sobě chrání pouze ostatní, abyste případné škody nemuseli platit z vlastní kapsy, ale aby byly uhrazené pojišťovnou.

Sjednání povinného ručení

Dříve bylo běžné, že se pro sjednání povinného ručení vybrala nějaká z pojišťoven, u které se toto pojištění vyřídilo. Dnes se tato možnost sice také nabízí, ale využívá ji málokdo. Žijeme ve světě internetu a tak je pro mnoho lidí jednodušší si toto pojištění zajistit online bez nutnosti navštívit pobočku. Online vyřízení povinného ručení je populárnější i proto, že si můžete povinné ručení snadno porovnat. Na trhu je dnes už velké množství poskytovatelů a proč platit mnoho peněz za stejnou službu, kterou můžete mít u konkurence levněji.

Povinné ručení si porovnejte

Logickým krokem je porovnání povinného ručení, díky kterému zjistíte, jaké možnosti se vám nabízí. K porovnání slouží specializované portály jako Vozovy-park.cz. Najdete zde jednoduchý formulář, do kterého vyplníte potřebné údaje a na základě těchto údajů vám bude nalezena možnost, která je pro vás nejvýhodnější. Srovnání by měli využívat nejen novopečení motoristé, kteří si čerstvě pořídili vůz, ale všichni motoristé. Proč zbytečně přeplácet, když můžete i na takovémto výdaji ušetřit. Srovnání je zcela nezávazné a pro každého zdarma. Pokud vás zajímá, kolik byste mohli ušetřit, neváhejte a udělejte si srovnání také.

Similar Posts